Franciszek Piątkowski "Widzący"

 

Widzący

Franciszek Piątkowski

Wydawnictwo: brak wydawnictwa

Data wydania: 01.01.2019

Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction

Cykl: Marek Lichocki (tom 2)

Ilość stron: 203

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Czytam dla przyjemności. Recenzje pierwszej części możecie przeczytać TUTAJ.

Marek przez ostatni rok żył innym życiem niż wcześniej. Teraz polował na stwory, poznawał ich zwyczaje, a z niektórymi się układał. Niestety z pustki ucieka Trojan, który zagraża wszystkim stworzeniom z trzech światów. Marek ponownie musi pojawić się w Nawii, ale najpierw musi znaleźć bałwany, w których zaklęta jest moc Bogów.

Trojan nienawidził dzieła, które stworzyli Świętowit - ojciec Bogów i jego dwaj młodsi bracia - Swaróg, boski kowal i Rod, bóg losu, a potem również i inni Bogowie. W początkach wszechrzeczy stworzyli oni Prawię - siedzibę Bogów, Nawię - siedzibę dusz umarłych i demonów oraz Jawię - domenę ludzi. Potem z serca chaosu wyłonił się Trojan.
Marek spotyka swoich dawnych przyjaciół Miłą oraz Perepłuta i razem wyruszają na przeciw niebezpieczeństwu. Muszą spotkać się z Bogami, żeby przyjąć jeden front, bo w tej walce wszyscy muszą się zjednoczyć przeciwko wrogowi, który z każdą chwilą jest potężniejszy.

Każde stworzenie na tym świecie (...) ma moc, energię, ducha. Kiedyś zwano to tchem, stąd dech. Stąd i oddychanie się wzięło. Kiedy ulatuje z Ciebie żywot, to oddajesz dech, ostatnie tchnienie i ono wędruje do Nawii, jako dusza.

Ponownie możemy przenieść się do świata Starych Bogów, który kryje w sobie wiele stworzeń tych dobrych jak i tych złych. Piękne opisy i wartka akcja to największe zalety tej książki. Dodatkowo zakończenie zapowiada bardzo ciekawą kolejną część i już nie mogę się doczekać kiedy po nią sięgnę.

Moja ocena to 8 na 10. 


Komentarze

Prześlij komentarz