Franciszek Piątkowski "Powiernik"Powiernik
Franciszek Piątkowski
Wydawnictwo: brak
Data wydania: 01.01.2019
Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 220

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Czytam dla przyjemności.

Głównym bohaterem książki jest Marek, który prowadzi swoją kancelarię adwokacką. Pewnego dnia zgłasza się do niego starszy mężczyzna, który chce aby Marek poświęcał mu dwa dni w tygodniu, a ten będzie go uczył. Marek jest przekonany, że to jakiś żart, ale ciekawość wygrywa. Okazuje się, że Pan Jan Rokicki jest rodzimowiercą podobnie jak Marek. 
Marek pokiwał głową i zatopił się w myślach. Cóż, wszystko brzmiało niedorzecznie, dziwacznie, tajemniczo. Jakaś bliżej nieokreślona "Wiedza", jakiś czuciowiec, legenda o tysiącletnich rzeźbach... Ale przecież widział to na własne oczy. A do tego jeszcze ta niesamowita wiedza starszego pana.
Marek zgłębia tajniki dawnej wiary i uczy się na Powiernika. Dzięki temu jego życie staje się bardziej poukładane, bo musi je dzielić między kancelarię, narzeczoną i Pana Jana. Pan Jan niestety słabnie i szykuje się do odejścia. Marek podczas jednego z rytuałów doznaje czegoś co dawno żadnemu człowiekowi nie było dane, ale przynosi to na niego wielkie niebezpieczeństwo. Czy Marek poradzi sobie z wyzwaniem? Wy możecie dowiedzieć się tego czytając książkę.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Poznajemy w niej tajniki dawnej wiary - Bogów, demony i stwory. Akurat nigdy wcześniej nie miałam okazji poznać tych aspektów wiary, ale było to bardzo ciekawe i zajmujące. Myślę, że wielu osobom może się książka podobać.

Moja ocena to 8 na 10.

Komentarze

Prześlij komentarz