Remigiusz Mróz "Połów"

 


Połów

Remigiusz Mróz

Wydawnictwo: Dolnośląskie

Data wydania: 01.01.2018

Kategoria: kryminał 

Cykl: Vestmanna (tom 2)

Ilość stron: 411

Książka z mojej biblioteczki. Recenzję pierwszego tomu również znajdziecie na moim blogu.

W Vestamannie podczas rozczłonkowywania grindwala zostaje znaleziona w jego wnętrznościach ludzka czaszka. Do rozwiązania tej sprawy zostaje przydzielona Katrine Ellegaard. Jedzie ona na Wyspy Owcze wraz z technikiem kryminalistyki. Na miejscu kobieta jest przyjęta dość przyjaźnie za sprawę tego co się działo rok wcześniej. 

Część czaszki nie mogła jej powiedzieć wiele, ale gdyby udało się znaleźć pozostałe kości, sytuacja diametralnie by się zmieniła. Szkielet potrafił powiedzieć wiele, choć zazwyczaj robił to szeptem.

Olsen odwołuje się do Sądy Najwyższego i wychodzi z więzienia. Mieszkańcy Vestamnny nie przyjmują go przyjaźnie. W dostaniu się do domu pomaga mu Katrine. Olsen dostaje dziwne anonimy sugerujące, że wie on coś o odnalezionej czaszce. Razem z Katrine chcą cofnąć się do jego przeszłości żeby się przekonać czy faktycznie może on mieć coś wspólnego ze znaleziskiem. Niespodziewanie Katrine dostaje telefon z Kopenhagi z informacją, że ma nowotwór i musi wrócić jak najszybciej na leczenie. Kobieta z początku się waha bo jednak chciałaby rozwiązać sprawę, ale w końcu podejmuje walkę. 

Drugi tom cyklu, którego akcja dzieje się na Wyspach Owczych. Ten cykl jakoś bardzo mnie nie porwał, ale ciekawie jest się przenieść w inne nieznane miejsce, gdzie ludzie żyją całkiem inaczej, poznawać ich zwyczaje i przyzwyczajenia. Końcówka książki fajnie się rozwinęła. Z pewnością niebawem sięgnę po część trzecią, bo chcę zakończyć tą trylogię i zobaczyć jak dalej potoczą się losy Katrine i Olsena.

Moja ocena to 7 na 10. 


Komentarze