Klaudia Gregorczyk "Piekielna narzeczona"

 


Piekielna narzeczona

Klaudia Gregorczyk

Wydawnictwo: Empik Go

Data wydania:  13.03.2023

Kategoria: fantasy, science fiction

Cykl: Piekielna (tom 1)

Ilość stron: 495

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki bardzo dziękuję autorce. 

Letha żyła w małej rybackiej wiosce wraz ze swoi bratem. Kiedyś żyło im się dobrze, ale odkąd wybuchła wojna, jest coraz ciężej. Jednym z zajęć dziewczyny są opowieści przekazywane dzieciom. Mówi ona o tym jak Matka Natura powołała na świat pięć niezwykłych postaci, które władały żywiołami. Stworzyli oni swoje kraje i mieli nimi władać w zgodzie z pozostałymi. Letha należała do Niebieskich władających wodą. Byli jeszcze Zieloni władający roślinami, Biali od powietrza, Czerwoni od ognia oraz Srebrni od lodu. Niestety król Czerwonych postanowił podbić inne kraje. Póki co tylko Niebiescy byli niezwyciężeni.  

Zabójstwo i groźby w dobrym celu? Czy można było to w ogóle usprawiedliwić?

Pewnego dnia Czerwoni napadają na wioskę Niebieskich, gdzie mieszkają Letha i jej brat, który zostaje porwany. Letha niezwłocznie udaje się do królowej, aby ta pomogła jej odbić brata. Dziewczyna zaskakuje królową propozycją, że wyjdzie za syna króla Czerwonych podszywając się pod władczynię, ponieważ nikt nie wie jak ona wygląda. Letha za pomocą portalu przenosi się do zamku Czerwonych wraz ze swoimi służącymi. Niestety król Czerwonych pozwala zatrzymać jej tylko jedną osobę, a resztę morduje na jej oczach. Letha niebawem poznaje swojego narzeczonego. Od początku czuje do niego niechęć, choć z czasem gdy go poznaje zauważa u niego odruchy człowieczeństwa. 

Nikt nie powinien cierpieć za błędy swoich rodziców.

Muszę przyznać, że książka bardzo mnie wciągnęła i z wielką chęcią przeniosłam się do tego pełnego magii świata. Mamy tutaj tyrana, który chce podporządkować sobie wszystkich i uważa, że jest bezkarny. Mam nadzieję, że to się zmieni i poniesie on zasłużoną karę. Mamy też młodego mężczyznę, który żeby przeżyć musi podporządkować się ojcu i ukryć swoją prawdziwą naturę. Dodatkowo jest jeszcze młoda dziewczyna, która aby ratować brata udaje się do piekła na ziemi. Z wielką chęcią i niecierpliwością będę czytać kolejne części, bo muszę dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy Lethy.

Moja ocena to 9 na 10.

Komentarze