Justyna Chrobak "Córka lasu"

 


Córka lasu

Justyna Chrobak

Wydawnictwo: Kufer

Data wydania: 19.03.2018

Kategoria: fantasy, science fiction

Cykl: Córka lasu (tom 1)

Ilość stron: 244

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Blogerka Anka

Ryann mieszka w Irlandii i niebawem ma rozpocząć studia. Wyjeżdża do Londynu na wyjazd integracyjny, żeby poznać innych studentów i pozwiedzać. Podczas jednego z wieczorów dziewczyny odwiedzają bar. Ryann po wejściu zaczyna się źle czuć, a po przywitaniu się z barmanem jej złe samopoczucie osiąga apogeum i dziewczyna wybiega z lokalu. Na drugi dzień jej współlokatorka opowiada jej o wieczorze i poznanym mężczyźnie. Ryann zapomina o całym zajściu, aż do pewnego dnia na uczelni, gdzie znów źle się czuje po spotkaniu tajemniczego barmana. 

Nigdy nie przestałem jej kochać. Nigdy nie przestałem ciebie szukać. Jak widać, to była dobra decyzja. Czasami nasz upór w działaniu i nasza determinacja, zostają nagrodzone. 

Dziewczyna wszystko opowiada swoim rodzicom, a oni na wieść o wszystkim natychmiast powiadamiają znajomego lekarza i każą jej się spakować. Ryann nie wie o co chodzi, ale zostaje ona zabrana z domu rodzinnego i wywieziona gdzieś daleko w nieznane miejsce. Wraz z Peterem, który okazuje się jej wujkiem udają się z tajemnicze miejsce zwane Nesbero, w którym podobno dziewczyna się urodziła. Tam Ryann poznaje swojego dziadka i swoją historię oraz to że ich wioska leży w magicznej krainie, gdzie mieszkają elfi i inne stworzenia.

Z wielką przyjemnością wybrałam się wraz z główną bohaterką do magicznej krainy Nesbero. Lubię przenosić się do takich krain i przeżywać w nich przygody wraz z bohaterami. Mamy tutaj tajemniczą krainę, w której mieszkają ludzie obdarzeni różnymi mocami, a siłę daje im Drzewo. Do tego są też elfy, które czerpią siłę z Wodospadu. Zwykły świat miesza się z tym zwykłym. Główna bohaterka nagle zostaje zabrana ze swojego świata, w którym czuje się bezpiecznie w całkiem nowe miejsce. Nie do końca wie komu może ufać czy tym którzy mieszkają w tej dziwnej krainie, czy tym co ją ścigają. Jaka jest prawda? Tego możemy się dowiedzieć tylko sięgając po książkę.

Moja ocena to 8 na 10.


Komentarze

Prześlij komentarz