Artur Tojza "Słona wanilia. Tom 3"Słona wanilia. Tom 3

Artur Tojza

Wydawnictwo: Self Publishing Artur Tojza

Data wydania: 15.05.2024

Kategoria: literatura obyczajowa

Cykl: Słona wanilia (tom 3)

Ilość stron: 271

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki bardzo dziękuję autorowi. 

W książce poznajemy dalsze losy grupy przyjaciół, ale tym razem z perspektywy Ani. Dziewczyna coraz lepiej odnajduje się w związku z Wojtkiem. Gdy rodzice Ani dowiaduję się o chłopaku chcą go jak najszybciej poznać. Jako że Ania w domu nie zaznała dużo ciepła, bo rodzice nie okazywali jej zbyt dużo miłości i do tego pochłonięci byli pracą, boi się co z tego spotkania może wyniknąć. O dziwo mama Ani przyjmuje Wojtka bardzo dobrze. Ojciec trochę grymasi, ale jakoś daje mu szansę. 

- A niby co to miało znaczyć? - oburzył się Tomek. - Przecież zaufanie w związku polega na prawdomówności oraz wzajemnym wspieraniu się. Sama tak mówiłaś.

Ami przekazuje Ani list, który dostała od matki. Dziewczyny są zszokowane jego zawartością i chcą jak najszybciej skonfrontować jego treść z kimś z rodziny. Obie zdają sobie sprawę, że Lidia matka Amandy, chce je skłócić i przekabacić córkę na swoją stronę. Na szczęście dziewczyny mają po swojej stronie zarówno Tomka jak i Wojtka. Jak się okazuje po wielu latach tajemnica rodzinna wychodzi na jaw i chyba tak na prawdę wszyscy czują z tego powodu ulgę.

Dzięki książce poznajemy dalsze losy grupki przyjaciół Amandy, Tomka, Ani i Wojtka. Oczywiście mamy też innych bohaterów jak chociażby Dianę, Dawida czy Ryszarda, których poznajemy trochę bliżej i możemy zobaczyć, że nie zawsze człowiek jest taki na jakiego się kreuje. Muszę przyznać, że cała seria bardzo mi się podobała. Autor pokazuje w niej świat młodych ludzi, którzy nie mają łatwo i każdy z nich przeżywa swoje problemy i rozterki. Na szczęście znajdują wsparcie w przyjaciołach i odnajdują swoje drugie połówki. Gorąco polecam całą serię.

Moja ocena to 9 na 10.

Komentarze