Sylwia Kubik "Noc na Alasce"

 


Noc na Alasce

Sylwia Kubik

Wydawnictwo: Harde

Data wydania: 27.09.2023

Kategoria: literatura obyczajowa, romans

Ilość stron: 304

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Czytam dla przyjemności.

Daniela jeździ ciężarówką, jest to zarówno jej praca jak i pasja. Niestety nie wszyscy ją akceptują, w sumie wśród współpracowników ma tylko jednego przychylnego kierowcę, z którym udało jej się zaprzyjaźnić. Oczywiście reszta jest przekonana, że ci dwoje mają romans. Daniela ma wsparcie tylko w dziadkach, których bardzo kocha. Jej matka i siostra tylko by od niej brały i ją wykorzystywały. Na szczęście Daniela już się im nie daje, więc się na nią obrażają.

Za namową kolegi z pracy Daniela wyjeżdża do Jukonu. To właśnie tam przeniósł się Ernest wraz z żoną i córką, udało mu się też załatwić pracę dla Danieli w tej samej firmie przewozowej. Dziewczyna uczy się jak przetrwać w zimnej Kanadzie. Na szczęście poznaje przychylnych jej ludzi. Jej wielkim marzeniem jest zwiedzenia Alaski i właśnie na taką wyprawę wybiera się w okresie świątecznym. Niestety dziewczyna nie wie jak nieprzewidywalna czeka ją przygoda.

Książkę czyta się bardzo szybko i dobrze. Mamy w niej bardzo silną dziewczynę, która musiała przezwyciężyć w życiu wiele trudności, ale nigdy się nie poddała i zawsze stawiała na swoim. Jedynie ma żal do matki, która zawsze na pierwszym miejscu stawiała starszą córkę, przez co ta stała się wymagająca i egoistyczna. Obie są zdania, że Daniela ma obowiązek pomagać siostrze, a ta się z tym nie zgadza i w końcu się stawia, co oczywiście kończy się kłótnią. Na szczęście kobieta ma wsparcie w dziadkach i na nich może liczyć w każdej chwili. Przykre jest to, że najbliższe osoby nie dają wsparcia, a jedynie by chciały brać i brać.

Moja ocena to 9 na 10.

 

Komentarze