Artur Tojza "Farreter"

 


Farreter

Artur Tojza

Wydawnictwo: Self Publishing Artur Tojza

Data wydania: 18.05.2023

Kategoria: kryminał, sensacja, thriller

Cykl: Alicja w krainie zbrodni (tom 1)

Ilość stron: 433

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję autorowi. 

Alicja pracuje w policji i zostaje jej przydzielona sprawa zaginięcia aktywisty LGBT. Jej partner Adam ma właśnie zacząć urlop, ale ku jego wielkiemu niezadowoleniu, zostaje on cofnięty. Zostaje zgłoszone kolejne zaginięcie tym razem radykalnego księdza. Niestety odnaleziono też ciało pierwszego zaginionego, które było poddane torturom. Śledczy próbują odnaleźć styczność pomiędzy dwoma ofiarami. Alicja wciąga do śledztwa swojego brata, który już raz jej pomógł i kobieta wierzy, że i tym razem jego nieszablonowe podejście może im pomóc.

Żałosne. Jak mamy iść do przodu, skoro ciągle patrzymy w przeszłość, pomyślała Alicja, uśmiechając się kwaśno sama do siebie.

Po kolejnym zmasakrowanym ciele śledczy wpadają na odnośniki mordercy do filmów, a szczególnie do Alicji w krainie czarów. Niestety również pojawiają się nowe ofiary, choć Alicja i Adam wpadają na trop kto może być kolejny, ale powstrzymanie mordercy jest bardzo trudne. Śledczy mają wrażenie jakby on wiedział o każdym ich kroku i wyprzedzał ich o dwa kolejne. 

Wiesz, co mnie najbardziej irytuje? Że mamy się za panów wszechświata, a nie znamy nawet naszej własnej planety. Mimo to ją zabijamy. Powoli, sukcesywnie, niczym wirusy toczące ciało olbrzyma.

Bardzo dobrze skonstruowana fabuła i zagadka, wyraziści bohaterowie oraz szczypta humoru. Razem daje nam to bardzo dobry kryminał, od którego nie chce się odrywać. To już kolejna książka autora, która przykuła moją uwagę. Z wielką przyjemnością sięgnę po więcej, a kolejna już czeka w kolejce. Właśnie takie książki czyta się z wielką przyjemnością, pomimo że jest w nich dużo brutalności i krwi to chce się odkryć zagadkę i wraz ze śledczymi odkrywać kolejne karty. 

Moja ocena to 9 na 10.

Komentarze