Krzysztof Jóźwik "Złotowłosa"Złotowłosa

Krzysztof Jóźwik

Wydawnictwo: Nocą

Data wydania: 11.10.2023

Kategoria: literatura obyczajowa, romans

Ilość stron: 505

Za możliwość współpracy przy książce bardzo dziękuję autorowi.

Zuzanna jako jedyna z rodziny poszła na studia. Ani dwaj starsi bracia, ani młodsza siostra nie przejawiali ochoty do nauki i poszli po najmniejszej linii oporu. Jednak aby dziewczyna mogła studiować ojciec w tajemnicy przed wszystkimi sprzedał część gospodarstwa, co niestety po wyjściu na światło dzienne skłóciło rodzinę. Dodatkowo Gosia, młodsza siostra Zuzy, uciekła z domu okradając rodziców. 

Co z tego, że ktoś cię skrzywdził? Zdarza się. Życie toczy się dalej i nie można zatracić się w cierpieniu za dawne krzywdy. Życie jest tu i teraz, nie w przeszłości.

Zuzanna, nazywana przez wszystkich Złotowłosą, dostała się na wymianę studencką na Sorbonę. Oczywiście jej najbliżsi znajomi robią z tej okazji imprezę. Pod koniec września Zuzanna wylatuje do Paryża, w samolocie poznaje miłego, ale niezbyt urodziwego Krystiana i umawiają się na kolację za kilka dni. Na miejscu dziewczyna poznaje Brazylijkę, Czeszkę i Łotysza. Tym sposobem tworzą taką międzynarodową paczkę, gdzie mogą zawsze na siebie liczyć. Podczas jednej z imprez Zuza poznaje pewnego Szwajcara, ale że ma złe doświadczenia po Krystianie odpycha go. Jednak chłopak ją odnajduje i para może sobie wszystko wyjaśnić. Pomiędzy Szwajcarem i Zuzanną wybucha płomienny romans. Młodzi zakochują się w sobie bez pamięci. Nadchodzi czas rozstania. Patrick zaprasza dziewczynę do Zurychu, żeby poznała jego rodziców. Niestety wizyta nie przebiega po ich myśli i wszystko kończy się tragedią, a Zuzannę spotykamy ponownie po ośmiu latach.

Zapamiętaj też: pieniądze są nieważne, kariera jest nieważna, największe bogactwo to miłość, przyjaźń i uczciwość.

Książka pełna emocji, erotyzmu i nadziei. Oczywiście nie obyło się bez łez. Mamy tutaj młodą i bardzo ambitną dziewczynę, która jako jedyna z rodzeństwa chce się wybić i osiągnąć coś wielkiego w życiu. Niestety jest to okraszone rodzinną tragedią, chociaż całkowita wina nie leży po jej stronie, to jednak dziewczyna ma wyrzuty sumienia. Dzięki wielkiej miłości poznanej w Paryżu możemy razem z nią odrywać uroki seksu i spełnienia dwóch kochających się osób. Niestety nie wszystko jest kolorowe i dobrze się kończy. Dodatkowo mamy tutaj budującą się przyjaźń, ale również zawód na innej wydawałoby się głębokiej i długiej przyjaźni. Z tego miejsca jeszcze raz chciałam podziękować autorowi za możliwość współpracy przy tej książce i z niecierpliwością będę czekać na następne powieści.

Moja ocena to 9 na 10.


Komentarze