Kamil Zinczuk "Samotności"

 


Samotności

Kamil Zinczuk

Wydawnictwo: Narracje

Kategoria: literatura obyczajowa, romans

Data wydania: 19.05.2021

Ilość stron: 246

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Czytam dla przyjemności

Książka składa się z 6 opowiadań poruszających temat samotności. W jednym z nich mamy pokazaną starszą panią, która przy każdej nadarzającej się okazji, gdy przychodzi do niej syn sąsiadki opowiada mu różne historie i częstuje nalewką. Widać jak bardzo tej kobiecie brak towarzystwa. Mamy oczywiście wiele innych przykładów jak choćby księdza, który już w seminarium stracił zapał, a teraz zastanawia się nad swoją wiarą. Ukojenia szuka w kobietach do towarzystwa. 

Szum aut wszelkiego rodzaju, ludzie starzy i młodzi, wielkomiejski gwar, który jeszcze bardziej potęguje uczucie samotności i izolacji. Niby jesteś taki sam jak oni wszyscy, a tak naprawdę nikt cię nie dostrzega w pędzie codziennego życia. 

Możemy się również przekonać, że nawet posiadając rodzinę można czuć się samotnie. Szukanie przygody na jeden wieczór też nie wiele zmienia. Nawet w tłumie ludzi wiele osób odczuwa samotność. Często nie znając odczuć danej osoby odbieramy ją tak a nie inaczej. Jednakże ta osoba może wszystko odbierać w całkiem odmienny sposób od naszego. 

Często nie jesteśmy w stanie dostrzec prawdziwych motywacji innych ludzi, bo brakuje nam informacji, o tym, co i jak czują. 

Autor porusza bardzo trudny temat samotności. Niestety forma podejścia do tematu mnie nie przekonała i ciężko mi było przebrnąć przez książkę.

Moja ocena to 6 na 10.

Komentarze

Prześlij komentarz