Zuzanna Dydyna "Daga"Daga

Zuzanna Dydyna

Wydawnictwo: Literackie Białe Pióro

Data wydania: 11.04.2021

Kategoria: literatura obyczajowa, romans

Ilość stron: 206

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Czytam dla przyjemności.

Daga studiuje na pierwszym roku dietetyki, chociaż nie jest pewna czy to jest to co by chciała robić w życiu. Wyjechała ze wsi do wielkiego miasta i jakoś stara się poukładać swoje życie. Na szczęście zamieszkała w dwoma świetnymi dziewczynami, z którymi od razu się zaprzyjaźniła. Pewnego dnia podchodzi do niej Dawid, przystojniak z roku, który wcześniej w ogóle nie zwracał na nią uwagi. Zaczynają się spotykać i Daga zaczyna pomału się w nim zakochiwać gdy nagle widzi coś co zmienia wszystko o sto osiemdziesiąt stopni.

Przejęcie cudzymi sprawami pozwala zapomnieć o własnym nieszczęściu, a przy okazji może pomóc komuś, kto potrzebuje bardziej niż ja. 

W swoim ulubionym miejscu na mostku Daga poznaje Rafała, który wydaje jej się smutny i niedostępny. W niespodziewany sposób spędza ona cały weekend u tego nieznajomego. Poznaje jego ciężko chorą matkę, która mimo cierpienia ma wiele pogody ducha. Ojciec Rafała jest nie obecny i chłopak już od dawna z nim nie rozmawiał, mimo że mieszkają pod jednym dachem. Daga po przejściach z Dawidem postanawia coś zmienić w swoim życiu i zapisuje się na wolontariat w ośrodku dla niepełnosprawnych dzieci. Poznaje tam Polę, nastolatkę jeżdżącą na wózku inwalidzkim i się z nią zaprzyjaźnia. Ku jej zdumieniu na wolontariat również przychodzi Dawid, co wzbudza w niej mieszane uczucia. 

Książka to debiut autorki i muszę przyznać, że książkę czytało się dobrze oraz szybko. Daga jest młodą dziewczyną szukającą swojego miejsca i celu. Chciałaby również znaleźć miłość, ale nie zawsze jest ona tam gdzie myślimy. Przypadkowe spotkanie pani Asi zostaje w jej sercu na zawsze, ponieważ dzięki niej wie, że mimo zbliżającej się śmierci można cieszyć się z każdej chwili życia. Serdecznie polecam :)

Moja ocena to 7 na 10.

Komentarze