Remigiusz Mróz "Precedens"


Precedens

Remigiusz Mróz

Wydawnictwo: Czwarta strona

Data wydania: 16.09.2020

Kategoria: kryminał, sensacja, thriller

Cykl: Joanna Chyłka (tom 12)

Ilość stron: 508

Książka chwilę czekała u mnie na półce, ale warto było. Chyłka jak zwykle dała czadu.

Joanna Chyłka dochodzi do siebie po chemioterapii i ma zamiar wrócić do pracy za kilka miesięcy, ale nie jest jej to dane. Pewnego dnia dzwoni do niej znana aktorka, która oznajmia, że za chwilę popełni morderstwo i chce żeby Chyłka i Oryński ją bronili. Dodatkowo ta zbrodnia zostaje na żywo wyemitowana w internecie. W takim wypadku para adwokatów nie ma wyboru i bierze tą sprawę mimo wielu sprzeciwów. 

Ani afekt, ani choćby częściowa niepoczytalność nie przejdą w sądzie. W dodatku klientka odpowie za jedną i drugą zbrodnię. Wyrok mógł być tylko jeden: dożywocie. 

Jak zamierzała się z tego wywinąć? W jakiej proceduralnej furtce upatrywała nadziei?

Do tego wszystkiego nagle wokół Chyłki i Oryńskiego zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Do kancelarii wchodzi Państwowa Inspekcja Pracy, ktoś kradnie tablice rejestracyjne od iks piątki, a mieszkanie Chyłki zostaje zaplombowane. Wydaje się jakby za tym wszystkim ktoś stał i chciał wpłynąć na adwokatów w sprawie ich klientki. Ta z kolei nie przyznaje się do winy i twierdzi, że ma coś co dale jej prawo twierdzić, że popełniła zbrodnię doskonałą.

Także tym razem nie zawiodłam się i książkę pochłonęłam bardzo szybko. Znajdziemy w niej również oprócz sprawy wiele odniesień do życia prywatnego naszych bohaterów, którzy są już oficjalnie parą. Ten wątek też jest fajny i nie raz miałam ubaw z Chyłki. Myślę, że dla fanów pary adwokatów będzie to świetnie spędzony czas. Oczywiście nie mogę się doczekać kolejnej części, która już czeka na półce, bo zakończenie tego tomu dało wiele do myślenia. 

Moja ocena to 9 na 10.

Komentarze

Prześlij komentarz