Klara "Legenda Fioletowego Paula"

 


Legenda Fioletowego Paula

Klara

Wydawnictwo: Self Publishing

Data wydania: 28.10.2019

Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction

Ilość stron: 448

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Czytam dla przyjemności.

Główną bohaterką książki jest dziewczynka o imieniu Klara, która samotnie wędruje po młodej jeszcze Ziemi. Szuka ona ognisk, a jak je znajduje przysiada się do ludzi i wysłuchuje ich opowieści. Pewnego dnia trafia na plażę i spotyka tam żeglarza. Następnie kieruje się w kierunku lasu i dochodzi do wioski, gdzie zatrzymuj się na dłużej. Jednak przez cały czas pobytu tam myśli o spotkaniu na plaży i postanawia wrócić w tamto miejsce.

Do każdej rzeczy, której dotknęłaś, wniosłaś odrobinę tego, kim jesteś. A to, kim jesteś, jest o wiele cenniejsze niż to, co tu robisz.

W ten sposób trafia na statek zwany Fioletowym Paulem. Poznany przypadkiem żeglarz okazuje się kapitanem owego statku i nazywa się Rainer. Klara poznaje również innych towarzyszy załogi oraz sam statek, który jest niezwykły. W kolejnych rozdziałach poznajemy przygody jakie spotykają załogę Fioletowego Paula. Pływają oni po morzu i zaglądają na różne fantastyczne wyspy.

Cierpienie jest bardzo na rękę. Wiele różnych rzeczy można na nim zyskać. Współczucie. Dowody miłości. Możliwość nierobienia niczego. Usprawiedliwienie dla wszystkich swoich błędów. Władzę nad ludźmi, którzy się Tobą opiekują. Długo można by wymieniać.
Muszę przyznać, że książka nie jest łatwa w przekazie. Owszem porusza dużo trudnych tematów, ale nie są one pokazane jednoznacznie. Spodobała mi się szczególnie jedna opowieść, a mianowicie o tym jak załoga spotykała na swojej drodze Echo, które nie potrafiło wypowiedzieć litery "r" i postanowili je tego nauczyć. Myślę, że książka nie jest dla każdego. Trzeba do niej podejść w szczególny sposób. Sami musicie ją ocenić, gdy po nią sięgniecie.

Moja ocena to 6 na 10. 

Komentarze

Prześlij komentarz