Paweł Kopijer "Czempion Semaela"


Czempion Semaela

Paweł Kopijer

Wydawnictwo: PANKO

Data wydania: 27.08.2020

Cykl: Trylogia Mitrys (tom 2)

Seria: Kroniki Dwuświata

Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction

Ilość stron: 228

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Czytam dla przyjemności.

Jest to drugi tom trylogii Mitrys. Spotykamy w nim Wineę, gdy wykonuje swoje trudne zadanie wyznaczone przez Najstarszego na Amadal. Przekonuje się ona, że nie będzie ono takie łatwe jak by chciała. Na szczęście udaje jej się przekazać wiadomość do swojego mentora.

- Dalej może iść już tylko obdarzony. Lub szalony. (...)

- Zostaniesz ze wszystkimi, kapitanie - stwierdziła twardo. - Magia wymaga skupienia, a ratując Ci tyłek, nie będę miała na to specjalnych szans.

Poznajemy również dalsze losy Norana, który wraz z Leśniadem podąża do Kronogrodu, aby zabić swój cel. Okazuje się, że Semael jest silniejszy i jest podwładnym bogini Mroku. Noran dodatkowo musi zmierzyć się z własnymi koszmarami siedzącymi w nim samym. 

Bardzo się cieszę, że mogłam poznać dalsze losy bohaterów Kroniki Dwuświata.  Ta część skupia się głównie na Noranie i możemy go lepiej poznać. Wszyscy postrzegają go oceniając jego wygląd zewnętrzny, a wewnątrz jest on całkiem inny. Muszę przyznać także, że zakończenie zapowiada jeszcze lepszą trzecią część. Mam nadzieję, że niebawem będę mogła ją przeczytać.

Moja ocena to 7 na 10.  


Komentarze

Publikowanie komentarza