Paweł Fleszar "Powódź"


Powódź
Paweł Fleszar
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Data wydania: 24.10.2019
Kategoria: kryminał, sensacja, thriller
Ilość stron:212


O książce przeczytałam na innym zaprzyjaźnionym blogu i bardzo mnie zaintrygowała, dlatego postanowiłam po nią sięgnąć.

Głównym bohaterem książki jest Kris, który dowiaduje się, że jego przyjaciel z lat szkolnych popełnił samobójstwo. Jedzie do Krakowa wraz z jego ojcem, aby zidentyfikować ciało. Po zapoznaniu się w listem pożegnalnym przyjaciela Kris stwierdza, że musi dowiedzieć się czegoś więcej o życiu Kuby. 
Zamieniłby zapach Zakładu Medycyny Sądowej nawet na woń zgliwiałego sera, który jego cioteczny dziadek miał za przysmak, a produkował, trzymając twaróg w cieple, w plastikowym woreczku. Już nie mówiąc o smrodzie namiotu na poligonie, w którym sypia dziesięciu szeregowców: spoconych ciał, brudnych łachów, skarper, pierdów. To przynajmniej są zapachy życia.
Kris odnajduje wskazówki zostawione tylko dla niego i dzięki nim odkrywa odrażające filmy na smartfonie Kuby. Sam nie wie co o tym wszystkim sądzić, ale kontynuuje swoje śledztwo. W poszukiwaniach pomaga mu przypadkowa nastolatka oraz jej kolega, co bardzo nie podoba się jednemu z policjantów. 

Książce smaczku dodają umieszczone na początku każdego rozdziału artykuły z gazet lub stron internetowych. Dodają one tajemniczości fabule a w pewnym momencie ją rozjaśniają. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Z każdą stroną ma się ochotę poznać tajemnicę Kuby coraz bardziej. W trakcie akcja nabiera rozpędu i pojawiają się nowe zaskakujące fakty. Poznajemy również przeszłość bohaterów, która zaważyła na ich całym życiu.

Serdecznie polecam wielbicielom kryminałów.

Moja ocena to 8 na 10. 

Książka zgłoszona do Olimpiady Czytelniczej 2020.

Komentarze

  1. Mam ją już w planach. Cieszę się, że jesteś kolejną zadowoloną czytelniczkom z tej książki.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza