Zapowiedź książki "Podróż Cilki" Heather Morris


Podróż Cilki
Heather Morris
Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 15.01.2020
Tytuł oryginału: Cilka's Journey
Kategoria: literatura piękna

Niebawem w sprzedaży kontynuacja książki Heather Morris "Tatuażysta z Auschwitz", która opisywała historię Lale Sokołowa. Trafił on do obozu w 1942 roku, a jego zadaniem było wykonywanie tatuaży więźniom.
Książka bardzo przejmująca i opowiadająca o życiu w tym strasznym miejscu. 
Moja ocena pierwszej części to 10 na 10. Mam nadzieję, że druga część będzie równie ciekawa i poruszająca.

Opis pochodzący od wydawcy:

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera "Tatuażysta z Auschwitz".
Kiedy w styczniu 1945 roku, po trwającym blisko trzy lata pobycie w Auschwitz, dziewiętnastoletnia Cilka Klein zobaczyła żołnierzy Armii Czerwonej, podobnie jak garstka innych ocalałych więźniów miała nadzieję na koniec koszmaru. Niestety – została skarżona przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na piętnaście lat łagru w głębi Związku Radzieckiego, na Syberii.
Tak zaczyna się długa, bolesna podróż Cilki. Młoda kobieta, która w Zagładzie straciła całą rodzinę, musi się zmierzyć nie tylko z trudnymi warunkami życia na nieludzkiej ziemi i pracą ponad siły, ale i ciążącym nad nią poczuciem winy.
W sowieckim łagrze spotyka ludzi dobrych i okrutnych, mądrych i zaślepionych. Nawiązuje przyjaźnie, powoli na nowo uczy się ufać innym, aż w końcu znajduje to, o czym do niedawna nie śmiała nawet marzyć – miłość, która da jej siłę, by myśleć o przyszłości.
Historia losów młodziutkiej dziewczyny, którą Lale, tatuażysta z Auschwitz, uważał za najdzielniejszą osobę, jaką kiedykolwiek poznał. To opowieść o cierpieniu, ale także o niezwykłej odwadze i harcie ducha w obliczu niesprawiedliwości i okrucieństwa. Opowieść o sile, niezłomności, człowieczeństwie i – przede wszystkim – nadziei, nawet w najgłębszych ciemnościach.

Komentarze

  1. Jeszcze nie czytałam pierwszego tomu, a od dłuższego czasu mam go na uwadze. Może premiera drugiej części bardziej mnie zmotywuje do nadrobienia zaległości.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz