Dorota Schrammek "Stojąc pod tęczą"



Stojąc pod tęczą
Dorota Schrammek
Wydawnictwo: Świat książki
Data wydania: 18.03.2015
Kategoria: literatura piękna

Książkę otrzymałam w tegorocznej wymianie świątecznej.

Bohaterkami książki są cztery przyjaciółki pracujące w jednej firmie. Patrycja wychowywana przez ojca tyrana w dorosłym życiu nie dopuszcza do siebie mężczyzn i żyje z wymarzonym dogiem, na którego nie miała szans w dzieciństwie. Magdalena wychowywana jako księżniczka przez ojca, który chciałby jej uchylić nieba i znaleźć księcia z bajki, ma już dość takiego życia. Na szczęście w pracy stopniowo się zmienia i pod wpływem audycji radiowej prowadzonej przez Jeremiego poznaje inne aspekty życia. Aneta ma trójkę wspaniałych chłopców i męża, który nie docenia jej starań. Mimo sprzeciwu męża, który jest za tradycyjną formą rodziny, wraca do pracy. Jagoda wyszła za artystę i bardzo chciałaby zrobić z niego kogoś wielkiego, ale ten nie jest tym zainteresowany. Tym samym Jagoda wdaje się w romans z pewnym francuzem, któremu też nie układa się życie rodzinne i ma nadzieję, że z nim lepiej ułoży się jej życie.

Wszystko się zmienia jak jedna z nich zapada na bardzo ciężką chorobę. Aneta w szpitalu spotyka dawnego kolegę ze szkoły, który jest obecnie księdzem. Ten uświadamia jej pewne rzeczy dotyczące jej życia, jak jest odbierane przez osoby z zewnątrz. Do Patrycji odzywa się ojciec, z którym nie utrzymywała kontaktu od śmierci matki i postanawia się z nim spotkać. Magdalena podejrzewa ojca o romans i kolejny raz się na niego wścieka bo znów zaaranżował jej randkę w ciemno. Mąż Jagody dowiaduje się o jej romansie i ją opuszcza.
- (...) Ciągle mam wrażenie, że to zły sen, że zaraz się obudzę i będę leżał obok niej w naszym łóżku. Nie mogę uwierzyć, że tyle się wydarzyło w ciągu zaledwie kilku tygodni.
Książkę czyta się bardzo szybka i dobrze. Piękna powieść o przyjaźni i nadziei. Myślę, że książka bardziej spodoba się kobietom niż mężczyznom. Spokojnie można dla niej przeznaczyć jeden zimowy wieczór.

Moja ocena to 10 na 10.  

Komentarze

Prześlij komentarz