Agnieszka Chylińska "Giler, trampolina i reszta świata"
Giler, trampolina i reszta świata
Agnieszka Chylińska
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 20.11.2019
Kategoria: literatura dziecięca

Kolejna część serii książek o Państwu Zezikach tym razem skupiona na Gilerze, czyli Czarku.

Giler jest chłopcem niezwykłym i innym niż reszta. W książce poznajemy go bliżej dzięki temu co lubi a czego nie. Czarek nie lubi się przytulać i nie lubi pewnych dźwięków, a inne z kolei bardzo lubi jak na przykład odgłos niszczarki. Z tego powodu członkowie rodziny zostawiają mu różne papiery do zniszczenia. 

Rodzina Państwa Zezików tym razem osobno. Mama z Zezią mieszkają w apartamencie w mieście, gdzie mama ciężko pracuje w banku. Tato z chłopcami nadal mieszkają w ich domu. Mama bardzo chciała mieć wszystkie dzieci przy sobie, ale chłopcy a szczególnie Giler nie odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Natomiast Zezia czuje się bardzo samotna, bo dla mamy liczy się teraz tylko praca i nawet nie ma czasu porozmawiać z córką.

W książce poznajemy trudy rodziny po rozwodzie rodziców. Widzimy, że nie tylko rodzice, ale również dzieci bardzo to przeżywają i potrzebują pomocy, a szczególnie uwagi, która nie zawsze jest w wystarczającej ilości. Mamy tutaj też do czynienie z ukazaniem, że niektóre dzieci są wyjątkowe i potrzebują innych bodźców i wrażeń.

Tutaj możecie przeczytać recenzję poprzedniej części.

Moja ocena to 9 na 10.

Komentarze