Magdalena Alicja Kruk "Nigdy nie będziesz sama"

 

Nigdy nie będziesz sama

Magdalena Alicja Kruk

Wydawnictwo: Lucky

Data wydania: 20.01.2022

Kategoria: literatura obyczajowa, romans

Cykl: Jeszcze będzie epicko (tom 2)

Ilość stron: 303

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Czytam dla przyjemności.

Majka po prawie roku za granicą i pracując jako helpers wraca do kraju. Cały ten czas spędziła we Włoszech dotrzymując towarzystwa osamotnionej Włoszce. Po powrocie czeka ją kilka niespodzianek, a jedną z nich jest pomieszkujący w jej mieszkaniu brat. Okazało się, że zobaczył swoją żonę na ławce z innym mężczyzną i zrobił jej karczemną awanturę. Majka oczywiście na wrzucała mu i kazała przeprosić Natalię. Gośka przyznaje się przyjaciółce, że ma depresję i prosi ją o zamieszkanie pod wspólnym dachem. Majka od razu zapisuje ją do psychiatry i zaczyna działać. 

Ludzie walczą o nienarodzone dzieci, a gdy się rodzimy i okazuje się, że jestesmy inni, to te prawa nam odbierają. 

Przez Covid wszystko stanęło na głowie i ciężko przetrawić wiele rzeczy. Baśka szykuje się do ślubu i bardzo przeżywa całe przygotowania. Agnieszka kłóci się z mężem, który za jej plecami postanowił kupić sobie motor. Majka nieustannie szuka pracy, bo oszczędności maleją, a za coś trzeba żyć, ale tym razem chce robić coś co będzie sprawiać jej przyjemność. Dziewczyna nieustannie kłóci się z matką, bo ta koniecznie chce rządzić jej życiem. 

Poznajemy dalsze losy czterech przyjaciółek. Mamy tutaj pokazane zmagania się z depresją, która dotyka coraz większą liczbę osób. Niby człowiek ma koło siebie męża i dzieci, a jednak czuje się samotny. Również chrześniak Majki musi mierzyć się z wieloma przeciwnościami losy, bo przez Covid opóźnia się jego sprawa. Najważniejsze jednak jest to, że przyjaźń trwa i może przezwyciężyć wszystko. Mam wielką nadzieję, że powstanie kolejna część cyklu. 

Moja ocena to 9 na 10. 

Komentarze