Agnieszka Czerwińska "Pokój nadziei"

 


Pokój nadziei

Agnieszka Czerwińska

Wydawnictwo: i-pisarz.pl Agnieszka Czerwińska

Data wydania: 01.01.2022

Kategoria: fantasy, science fiction

Cykl: Trylogia Odrodzenie (tom 3)

Ilość stron: 285

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Aga zaczytana. Recenzję pierwszego tomu możecie przeczytać TUTAJ, a drugiego TUTAJ.

Roxanne wraca do domu, w którym zastaje obcą kobietę, ale na szczęście szybko wracają Alexander i Libby. W pobliżu Roxanne cały czas krąży detektyw, który chce odkryć prawdę o jej porywaczu. Ona z kolei chce poznać prawdę o swoich narodzinach i pochodzeniu. To staje się dla niej najważniejsze. Roxanne cały czas też tęskni za Duncanem i chciałby do niego wrócić. 

Dom jest miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie, niezależnie od problemów, jakie nas spotykają. To nie tylko cztery ściany i dach, ale przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. 

Roxanne, detektyw i dziennikarka dostają zaproszenie od Duncana. Roxanne oczywiście wszystkich ostrzega, że jak wejdą do podziemi to już w nich nie wyjdą, jednak wszyscy chcą tam iść i go złapać. Na miejscu okazuje się, że Duncan chce wszystkich zamordować łącznie z Roxanne, ale ta podejmuje ucieczkę i udaje jej się wydostać na powierzchnię z garstką ocalałych. Wszyscy są w szoku po tym co ujrzeli. Wokół Roxanne zaczynają ginąć ludzie, z którymi ona wcześniej rozmawiała o swoich narodzinach. Kobieta jest świadoma, że wampir po nią idzie.

Książka do drzwi do innego świata. 

Trzeci i ostatni tom cyklu. Wydaje mi się, że tutaj najwięcej się dzieje i odkrywamy wszystkie klocki tej układanki. Dowiadujemy się dlaczego Duncan chce ożenić się z Roxanne, co ukrywali jej rodzice przez całe życie i jak na to wszystko zapatrują się rody. Z całą serią spędziłam bardzo przyjemny czas. Można było dzięki niej przenieść się do innego bardziej fantastycznego świata i spędzić tam trochę czasu wraz z główną bohaterką.

Moja ocena to 8 na 10. 

Komentarze